Kultura & ...

aneb co je zrovna v Kladně a širém okolí zajímavého k vidění či slyšení. Určitě tu nehledejte objektivní přehled kulturních pořadů, ale naopak naprosto subjektivní zpravodajství. Také není zaručeno, že se všechno včas dozvím, ovšem pokud víte o něčem zajímavém, co by se hodilo na tyto stránky, nebo něco sami pořádáte, můžete mi napsat. Aktuální zprávy dávám nahoru, starší nemažu, zato občas napíšu komentář.

 Kultura & ... v roce 2002

 

17. 7. Koncert Varhanní hudba pěti století v kostele v Kladně - Švermově

Ve čtvrtek 17. 7. v 19.00 hodin se v kostele sv. Mikuláše v Hnidousích koná koncert, na němž uslyšíte skladby renesanční, barokní i romantické (C. Antegnati, J. Pachelbel, J. S. Bach, J. L. Krebs, J. K. Kuchař, J. K. Vaňhal, A. Guilmant, M. Reger) v podání varhaníků z varhanického kurzu pořádaného Arcibiskupstvím pražským. Koncert doplní Meditace pro housle od J. Masseneta.

5. 2. - 30. 4. Výstava ve skanzenu na dole Mayrau

Občanské sdružení Arteum pořádá na "Majrovce" výstavu dětských prací z loňských akcí "Malování na Mayrau" a "Hornická světla". Pod názvem Kresby z Mayrau vystavuje své práce také F. Sandner (Skotsko), a konečně fotografie na téma Kladno J. Hokův.

Hornická světla - obrázek ze stránek o. s. Arteum

27. 4. Velikonoční koncert v kladenském kostele

V neděli 27. dubna v 16 hodin se v kladenském kostele Nanebevzetí Panny Marie (na náměstí) koná koncert komorní velikonoční hudby. Z programu: Třetího dne vstal Spasitel, Missa de resurrexione, Regina caeli aj. Účinkuje chrámový sbor a komorní orchestr pod vedením Petra Vašaty.

13. 4. Velikonoční koncert v kapli sv. Floriana

V neděli 13. dubna v 16 hodin se v kapli sv. Floriana v Kladně (na hlavní třídě) koná koncert smyčcového kvarteta pod vedením D. Prentise. Na programu: Josef Haydn: Sedm posledních Kristových slov na kříži.

29. a 30. 3. Antonín Dvořák: Stabat Mater

Kladenský symfonický orchestr vystoupí v sobotu 29. 3. v 18 hod. ve Slaném v kostele sv. Gotharda a v neděli 30. 3. v 15 hod. v Praze na Malé Straně v kostele sv. Tomáše.

Fotografie z koncertu ve Slaném

Foto z koncertu ve Slaném

27. 2. - 30. 3. Výstava obrazů Zdeňka Buriana

Výstava známého malíře prehistorické přírody se koná v kladenském zámku.

8. 3. Parním vlakem za TGM

V sobotu v 8.48 hod. odjíždí z Prahy Masarykova nádraží parní vlak vedený lokomotivou 498.022 "albatros", který o půl desáté zastavuje v Kladně a pokračuje do Stochova a do Lužné u Rakovníka. Na nádraží ve Stochově bude možná prohlídka prezidentské čekárny a salonního vozu T. G. Masaryka, zajištěna je též kyvadlová autobusová doprava do Lán. Odpoledne odhalení pamětní desky na stochovském nádraží. V Lužné bude v sobotu mimořádně otevřeno železniční muzeum. Druhý historický vlak vedený motorovým vozem M 262.0 přjede do Stochova z Rakovníka. Jízdné v mimořádných vlacích dle normálního tarifu.

7. 3. Koncert renesanční & barokní hudby

V 19.00 v kostele Církve československé husitské v Kladně (mezi komerční bankou a hlavní poštou). Vystoupí pěvecký kvartet Laurus za doprovodu Pražských barokních harmonik, renesanční tance zatančí soubor Lionnel. V programu zazní díla J. S. Bacha, Adama Michny z Otradovic, Orlanda di Lasso, B. M. Černohorského, F. Liszta aj. Pořádá Husitské centrum Kladno, vstupné dobrovolné.